KOBRA - Klub orienťákov Bratislavy

KOBRA na Tiomile

Štafeta KOBRY sa uplynulý víkend zúčastnila na legendárnych švédskych štafetách Tiomila. Desťčlenné štafety sa tento rok bežali v športovom centre Ånnaboda pri Örebre. Za KOBRU bežali z členov Ondro Piják, Luke Barták, Martin Jonáš, Ďuri Horniak a Štefan Demovič. Viacerí členovia sa napriek plánu nakoniec nemohli zúčastniť a tak sme štafetu doplnili borcami z iných klubov - Medo Féder (AŠK Pezinok), Peťo Glončák (Farmaceut BA), Tomi Syrový (Sokol Pezinok), Tomáš Landovský (SK Praga) a Petr Fodor (TJ Turnov). Okrem samotných štafiet sme absolvovali aj týždňové sústredenie na mapách v okolí klubovne klubu OK Tisaren, ktorý nám poskytol vynikajúce zázemie na sústredko. Terény boli krásne a ťažké, ako sa na poriadny tréning patrí.

novinka 20220511 2

Samotné štafety sme postavili podľa trénera Lukeho a ich priebeh bol často zaujímavý a prekvapivý. Na 1. úsek vyrazil Ondrej a skúseným výkonom priniesol štafetu na peknom 120. mieste, Džokej (Petr Fodor) na 2. úseku málinko stratil a klesli sme na 122. miesto, na 3. úseku Martin stiahol na 104. miesto. Na 4. úsek vybehol Tomi, ktorý mal smolu so svetlom, až sa ocitol sám potme v lese a klesli sme na 151. priečku, avšak zľahka premrznutý Luke nás na langanatte vytiahol na 137. pozíciu. Po 21 kilákoch v nočnom švédskom lese bol vyčerpaný, ale zato plný dojmov ;). Na 6. úsek už za brieždenia vyrazil Ďuri a s malými chybičkami sa vrátil 149. a predal TomLandovi. Ten predviedol čistý mapový výkon a potiahol nás na priebežnú 140. pozíciu. Za najväčšieho hrdinu štafety však musíme vyhlásiť Demáka, ktorý splnil úlohu trénera na 100 % a vrátil sa z lesa, presne podľa pokynov aj za cenu spadnutých okuliarov a vyše 100% nasadenia, 142. Glonki s načatým členkom mal jasný, ale skoro nesplniteľný task, dobehnúť pred hanbaštartom 10. úsekov. Nech robil, čo robil, s Medom sa tesne "lízli" v dobehovo-odbehovom koridore. Priebežná pozícia 124. Medík na poslednom úseku utekal, čo mu nohy a mapa stačili a dofinišoval na veľmi peknom 125. mieste.

Partner klubu

Klub orienťákov Bratislavy - KOBRA

Pod rovnicami 41, 841 04 Bratislava
Mobil: 0905 353379, 02/65425927
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

KOBRA - Klub orienťákov Bratislavy © 2019